ПОЧЕТНА ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

Нов хорор во Франција: Играчите на Лион нападнати во Бастија

Натпревсрот од 33. коло во Лига 1 моментално е одложен поради дивеење на навивачите. Бастија и Лион од 17:00 требаа да започнат да го играат својот дуел, но хулиганите повторно се чини го имаат главниот збор. Домашните „навивачи“ влетаа на...

(ФОТО) Уште еден доказ дека Кутињо си заминува: И Јирген Клоп се прости од...

Трансферот на Филипе Кутињо во Барселона е пред реализација. Во тоа се сложни и британските и шпанските медиуми, а уште една потврда доаѓа токму од Ливерпул. Имено, во пресрет на денешниот натпревар од ФА Купот и градското дерби помеѓу Ливерпул...

Истрага во Манчестер Јунајтед поради Санчез – ќе паднат и казни доколку се најде...

Вчера беа комплетирани лекарските прегледи на Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед, но во целата таа тајна мисија и се уште недостапна за јавноста, имаше фото испад. На социјалните мрежи синоќа се појави фотографија од Алексис Санчез во дресот на новиот...

Примитивниот Ракитиќ: Ку*вин сину одиш во втората лига

Иван Ракитиќ, играчот за вркса на Барселона се понесе примитивно во триумфот на Каталонците над Гранада изминатиот викенд. Барса лесно славеше на гостувањето со 4:1 и така ја продолжи трката со Реал за шампионската титула. Сепак, сенка на добрата партија на...

Конечно, Монако со став за талентираниот напаѓач

Францускиот првак Монако денеска на прес конференција го соопшти својот став околу иднината на Килијан Мбапе. По освојувањето на титиулата во Франција и пласманот во полуфиналето во Лигата на шампиони, голем дел од играчите на оваа екипа го привлекоа...

“Тики-така” на Олд Трафорд: Јунајтед стрела во стилот на Барселона (ВИДЕО)

Екипата на Манчестер Јунајтед води против Ватфорд, а по низата напади, резултатот го отвори Хуан Мата во 36. минута. Интересно е тоа што голот е постигнат по една акција карактеристична за Барселона. Неколку брзи додавања за последното да биде од...

Кога веќе не може Бејл, ќе го земат неговиот наследник: Мурињо ја сака најголемата...

Португалецот е подготвен да го заокружи фантастичниот преоден рок на „Олд Трафорд“. Манчестер Јунајтед се уште не го завршил преодниот рок, а идеален крај на ова лето би претставувал ангажманот на еден од најголемите англиски таленти. Според информациите на „Скај...

Англичаните по Руни, избираат нов капитен – но првиот избор дали ќе им се...

По скандалот на Вејн Руни во британската јавност, се поизгледно е дека тој повеќе нема да се враќа во дресот на репрезентацијата, и дека селекторот Вудгејт, ќе мора да избере нов постојан капитен. На мечот против Малта, капитен на Англија...

Венгер со порака до играчите: Мислете на теренот, а не на мене

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер им нареди на своите фудбалери да се сконцентрираат на натпреварувањето и да ја користат неизвесноста околу неговата иднина како изговор да не ги исполнуваат задачите на теренот. „Дали мојата ситуација предизвика неизвесност? Не. Приоритет во...

Навивачите на Барселона одлучија: Ни Роналдо, ни Бејл… Го сакаме Лука Модриќ!

Лука Модриќ одличната година ја заокружи со можеби најголемото признание - избран е како најпосакувано засилување за Барселона. Анкетата ја спроведе каталонски „Мундо Депортиво“, а учествуваа околу 300 членови и навивачи на Барселона. Играчот за врска на Реал Мадрид и капитен...