ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / РЕЛИ

АВТО-МОТО / РЕЛИ

Седи си во фудбалот… Андре Виљаш Боаш тешко настрада на Релито Дакар

Поранешниот менаџер на Челси, Андре Виљаш Боаш доживеа тешки повреди при еден инцидент на Релито Дакар на кое учествува првпат оваа година. Во рамките на четвртата етапа која се возеше во Сан Хуан де Маркона, Португалецот удри во песочна дина...

Невидено досега: Виљаш Боаш го напушти фудбалот и почнува кариера во друг спорт

Поранешниот менаџер на Челси, Андре Виљаш Боаш поднесе оставка на тренерската функција во Шангај за да почне кариера во сосема друг спорт. Тој откри дека е во сериозни подготовки за настап на Релито Дакар како член на екипата "Тим Овердрајв"....

Ал Атија до втора етапна победа на Дакар – „Мини“ од малер во малер

Насер Ал Атија, возачот од Катар стигна и до втората етапна победа откако славеше и на третата делница од годинешното издание на релито Дакар во конкуренција на автомобили. За Катарецот кој вози Тојота, иако ова беше втора етапна победа, сепак...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV