ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / РЕЛИ

АВТО-МОТО / РЕЛИ

Седи си во фудбалот… Андре Виљаш Боаш тешко настрада на Релито Дакар

Поранешниот менаџер на Челси, Андре Виљаш Боаш доживеа тешки повреди при еден инцидент на Релито Дакар на кое учествува првпат оваа година. Во рамките на четвртата етапа која се возеше во Сан Хуан де Маркона, Португалецот удри во песочна дина...

Ал Атија до втора етапна победа на Дакар – „Мини“ од малер во малер

Насер Ал Атија, возачот од Катар стигна и до втората етапна победа откако славеше и на третата делница од годинешното издание на релито Дакар во конкуренција на автомобили. За Катарецот кој вози Тојота, иако ова беше втора етапна победа, сепак...

Невидено досега: Виљаш Боаш го напушти фудбалот и почнува кариера во друг спорт

Поранешниот менаџер на Челси, Андре Виљаш Боаш поднесе оставка на тренерската функција во Шангај за да почне кариера во сосема друг спорт. Тој откри дека е во сериозни подготовки за настап на Релито Дакар како член на екипата "Тим Овердрајв"....

Кошмарно превртување: Саинц се коцкаше со животите на гледачите (Видео)

Возачот од Формула 1, Карлос Саинц кој учествува и на релите во Дакар, имаше неверојатна среќа. Победникот од оваа култна трка во 2010 година и двократен светски шампион во рели, беше во добра позиција, но само неколку километри од целта...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV