АВТО-МОТО / ОСТАНАТО

Ужасна сцена и хорор завршница за кариерата на еден млад 17 годишен возач (Видео)

Младиот возач во Формула 4, Били Монгер (17), имаше хорор ден за заборав. Додека се возеше трката во Донингтон Парк, се случи страшен инцидент на две возила, а најдебелиот крај го извлече перспективниот возач кој остана на крајот без двете...

Jaguar F Pace Светски автомобил на годината

На отворањето на меѓународниот салон за автомобили во Њујорк, станаа познати имињата на победниците по категории во годишниов избор за Светски автомобил на годината Главната награда - Светски автомобил на годината за 2017та , оди кај Jaguar F-Pace. Тоа преставува голем...

Потполно новата Opel Insignia во исклучителна топ форма

Автомобилот располага со спортска елеганција на големо купе, a во потполност новата архитектура го прави бескомпромисен во однос на пространоста и на забавата што ја нуди при возењето. Покрај тоа новата Opel Insignia нуди безбедност и комфор за пример, всушност...

Ново име на мото-сцената: Ендуро со Бузалковски и Спиров тргнува кон врвот

Два месеци по официјалното основање на клубот, МК Ендуро Водно ги промовира своите возачи за новата сезона. Станува збор за Христијан Бузалковски кој ќе се натпреварува во класата СП 125 и Игор Спиров во класата Ф 1000, во БМУ Европски брзински...

Бекам го продава своето Ferrari 360 Spider на аукција

Моделот од 2001година, во сопственост на славниот екс фудбалер на манчестер Јунајтед, Реал и Репрезентацијата на Англија чини 100.000 eвра. Фудбалската ѕвезда освен по своите вештини на зелениот терен е познат и како голем и страстен колекционер на автомобили. Поради тоа...

Ужасен пад на глава: Мотоциклистот Савадори спаси жива глава од падот (ВИДЕО)

На „Superbike“ првенството во втората трка од сезоната, за ГН на Тајланд, Лоренцо Савадори (23), за време на трката, имаше многу среќа и остана жив по стравичниот пад. Тој доживеа стравичен пад така што со својот моторцикл падна директно на...

VW Group е број еден по продажба во светот

Групацијата Volkswagen ja презема титулата на најпродаван производител на автомобили во свeтот од Тоуоtа, ставајќи крај на четиригодишното владеење на оваа јапонска компанија. Анализите велaт дека побарувачката за предводникот на Toyota во САД, моделот Camry седан драстично се намали, а продажбата...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV