ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / ОСТАНАТО

АВТО-МОТО / ОСТАНАТО

ФОТО: Вака се третират ѕвезди – Ѓорѓиев од клубот доби „ѕвер“ од Мерцедес

Најдобриот македонски одбојка Никола Ѓорѓиев по две сезони минати во Јапонија, годинава се врати во Европа, потпишувајќи за Онико Варшава од Полска. Дека станува збор за сериозен и голем клуб, потврдува и фактот што Ѓорѓиев од својот клуб на поклон...

ВИДЕО: Уругваец роден под среќна ѕвезда – излезе неповреден по хорор несреќа

Хосе Луис Матос, автомобилист од Уругвај и тоа како имаше среќа по катастрофалниот суди на трка со своето возило Пежо 208. Автомобилот на целно стартната рамнина, при почетокот на трката во мешаницата на патеката се судри при што летна во...

Светска премиера во Женева: ŠKODA VISION X комбинира природен гас, бензин и електричен погон

ŠKODA ја претстави иднината на автомобилскиот свет на саемот за автомобили во Женева 2018. Чешкиот автомобилски производител за прв пат презентира возило со CNG, бензин и електричен погон. Новиот SUV дизајнерски јазик, ŠKODA VISION X, исто така има нов...

General Tire лансираше три нови видови зимски пневматици за сите терени, за патничко и...

Пневматиците овозможуваат силна потпора и стабилни перформанси дури и при тешки коловозни услови.  Основана во 1915 година, со седиште во Fort Mill, Јужна Каролина, General Tire може гордо да погледне назад на нејзиното богато минато кое опфаќа повеќе од еден век....


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV