ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / МОТО ГП

АВТО-МОТО / МОТО ГП

Роси по Остин: Загрижен сум!

Возачот на Јамаха, Валентино Роси, по трката во Остин, истакна дека е загрижен со формата на Хонда, со која Марк Маркез триумфураше за ГН на Америка. Маркез вчера ја продолжи својата доминација во Остин, каде ја оствари својата 6 победа...

Ф1 драстично се променува, каде оди овој спорт?

Последните информаци говорат дек Форумула 1 размислува да ги укине слободните тренинзи во петокот, а главна причина за тоа се новите трки во календарот, тврди Рос Браун. Имено со намалувањет на Гран при викендите, на само два дена, тоа би...

Маркез во последните моменти го зададе ударот – жртва беше Петручи

До последниот круг водеше Данило Петручи, но потоа на сцена стапи неверојатниот Марк Маркез, кој во Мижано обезбеди нова победа. По доста врнежливи услови, гледавме интересна трка, која на крајот како победник го виде Марк Маркез од Репсол Хонда, кој...

„Лудакот“ Маркез: Си го загрози животот, па стана светски шампион!

Марк Маркез се радува на нова титула во Мото ГП шампионатот. Но работите за Шпанецот не беа идеални, откако за малку сам си го загрози животот, но сепак со неверојатна реакција и рефлексен маневр ја задржа контролата на моторот...

Македонските моторциклисти со големи успеси – Ивчески е Европски шампион, Бузалковски и Спиров –...

Викендов на патеката во Серез (Грција) заврши 12-та и последна трка од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам, а Македонија  по крајот на сезоната доби еден шампион и двајца вицешампиони. Македонија на споменатата трка беше претставувана од тројца возачи, во...

Маркез дојде до голем триумф во Ле Ман, Довициозо пак се соочи со проблеми

Хонда и Марк Маркез дојдоа до првата победа во Франција по 2014. година. Шпанецот денеска беше далеку побрз од конкуренцијата, задачата му ја олеснија и конкурентите Андреа Довициозо и Жоан Зарко кои паднаа во текот на трката. Иако се најавуваше...

Роси повторно „пука“ по хаос-мајсторот Маркез

Реакциите во МОТО ГП класата и натаму не стивнуваат две недели по новиот конфликт на патеката помеѓу Валентино Роси и Марк Маркез. Познато е дека на последната трка, повторно Маркез влијаеше за директна елиминација на Валентино Роси во трката, за...

Довициозо триумфираше во неизвесен финиш на трката во Австрија

Андреа Довициозо триумфираше на трката за Големата награда на Австрија која се возеше денеска. Возачот на Дукати успеа да с еодбрани од нападите на Марк Маркес во самиот финиш на трката на патеката “Ред Бул ринг“ и за 175 стотинки...

ВИДЕО: Ќе биде интересно и денеска – Маркез суспендиран од пол-позицијата, ќе стартува од...

Како бумеранг можеби му се враќаат клетвите на Марк Маркез за денешната трка, откако претходната беше тема број 1 во автомобилистичкиот свет по инцидентот со Роси. Шпанскиот возач ја загуби пол-позицијата која ја освои вчера, па ќе стартува од 4....

Маркес победи во Арагон, Роси меѓу петмината најбрзи

Маре Маркес на Хонда победи на денешната трка од МОТО ГП шампионатот која се возеше за големата награда на Арагон. Маркес до половина од трката имаше неколку инциденти и ризикуваше дури и да излета од патеката, но со агресивното возење...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV