ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / МОТО ГП

АВТО-МОТО / МОТО ГП

Несреќа за „докторот“ – сезоната извесно е завршена, можеби и кариерата?

Црни прогнози доаѓаат од Италија, каде денеска имал страшно излетување од тренинг, во близина на неговото родно место. Тој според тамошните медиуми, веднаш по заминувањето во најблиската болница, докторите му утврдиле повеќекратна фрактура на ногата, што сигурно доколку е вистина,...

ВИДЕО: Ужас во Шпанија: Карамбол и страшно излетување на тројцата водечки – Маркез искористи

Спектакуларен но и ужасен пад на Дани Педроса, Андреа Довициозо и Хорхе Лоренцо, во само еден свиок. Звучи неверојатно, но вистините, во битка за што подобра позиција, возачите на Дукати на кобниот свиок имаа свој дуел за првата позиција, влегоа...

(ФОТО) „Докторот“ Валентино Роси ја заведе „кралицата на еротските селфиња“

Бројот на жените кои биле заведени од страна на Валентино Роси не е ништо помал од победите и трофеите кои ги освоил во својата кариера. Легендарниот италијански мотоциклист во минатото имал голем број атрактивни девојки, а статусот на голем заводник...

ВИДЕО: На работ на мега инцидент и можеби животна опасност – Чешкиот возач во...

Возачот од Мото3 шампионатот, Јакуб Корнфели, ја одбележа трката во Ле Ман минатиот викенд, со неверојатна акробација која можеби му го спаси и животот. Трката во Франција беше со обилни инциденти, а чешкиот мотоциклист влета право во еден од сударите,...

Роси повторно „пука“ по хаос-мајсторот Маркез

Реакциите во МОТО ГП класата и натаму не стивнуваат две недели по новиот конфликт на патеката помеѓу Валентино Роси и Марк Маркез. Познато е дека на последната трка, повторно Маркез влијаеше за директна елиминација на Валентино Роси во трката, за...

Ф1 драстично се променува, каде оди овој спорт?

Последните информаци говорат дек Форумула 1 размислува да ги укине слободните тренинзи во петокот, а главна причина за тоа се новите трки во календарот, тврди Рос Браун. Имено со намалувањет на Гран при викендите, на само два дена, тоа би...

Довициозо во трката на кариерата во последните метри стигна до победата во Јапонија

Утрово во Јапонија, во рамките на Мото ГП шампионатот се одржа мошне интересна и до крај неизвесна трка. Во еден од најдобрите трки во кариерата, Андреа Довициозо од Дукати стигна до победата откако неколку метри пред целта го пристигна  актуелниот...

„Лудакот“ Маркез: Си го загрози животот, па стана светски шампион!

Марк Маркез се радува на нова титула во Мото ГП шампионатот. Но работите за Шпанецот не беа идеални, откако за малку сам си го загрози животот, но сепак со неверојатна реакција и рефлексен маневр ја задржа контролата на моторот...

Роси по Остин: Загрижен сум!

Возачот на Јамаха, Валентино Роси, по трката во Остин, истакна дека е загрижен со формата на Хонда, со која Марк Маркез триумфураше за ГН на Америка. Маркез вчера ја продолжи својата доминација во Остин, каде ја оствари својата 6 победа...

Довициозо ја одложи шампионската промоција на Маркес

Лидерот во генералниот пласман во Мото ГП, Марк Маркес остана на само четири бода од шампионската титула откако на трката за Големата награда на Малезија го освои четвртото место. Победата му припадна на Андреа Довициозо, па одлуката за новиот првак...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV