ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / МОТО ГП

АВТО-МОТО / МОТО ГП

ВИДЕО: На работ на мега инцидент и можеби животна опасност – Чешкиот возач во...

Возачот од Мото3 шампионатот, Јакуб Корнфели, ја одбележа трката во Ле Ман минатиот викенд, со неверојатна акробација која можеби му го спаси и животот. Трката во Франција беше со обилни инциденти, а чешкиот мотоциклист влета право во еден од сударите,...

Маркез дојде до голем триумф во Ле Ман, Довициозо пак се соочи со проблеми

Хонда и Марк Маркез дојдоа до првата победа во Франција по 2014. година. Шпанецот денеска беше далеку побрз од конкуренцијата, задачата му ја олеснија и конкурентите Андреа Довициозо и Жоан Зарко кои паднаа во текот на трката. Иако се најавуваше...

ВИДЕО: Маркез слави во Херез, малери на денот се Довициозо, Педроза и Лоренцо

Шпанецот Марк Маркез е победник на трката во Херез, Шпанија, по еден неверојатен расплет на околностите. Тој ја оствари својата 37. победа во кралската класа, благодарение на малерозната ситуација помеѓу Педроза, Довициозо и Лоренцо, кои во еден ист свиок, сами...

ВИДЕО: Ужас во Шпанија: Карамбол и страшно излетување на тројцата водечки – Маркез искористи

Спектакуларен но и ужасен пад на Дани Педроса, Андреа Довициозо и Хорхе Лоренцо, во само еден свиок. Звучи неверојатно, но вистините, во битка за што подобра позиција, возачите на Дукати на кобниот свиок имаа свој дуел за првата позиција, влегоа...

Роси по Остин: Загрижен сум!

Возачот на Јамаха, Валентино Роси, по трката во Остин, истакна дека е загрижен со формата на Хонда, со која Марк Маркез триумфураше за ГН на Америка. Маркез вчера ја продолжи својата доминација во Остин, каде ја оствари својата 6 победа...

ВИДЕО: Ќе биде интересно и денеска – Маркез суспендиран од пол-позицијата, ќе стартува од...

Како бумеранг можеби му се враќаат клетвите на Марк Маркез за денешната трка, откако претходната беше тема број 1 во автомобилистичкиот свет по инцидентот со Роси. Шпанскиот возач ја загуби пол-позицијата која ја освои вчера, па ќе стартува од 4....

Роси повторно „пука“ по хаос-мајсторот Маркез

Реакциите во МОТО ГП класата и натаму не стивнуваат две недели по новиот конфликт на патеката помеѓу Валентино Роси и Марк Маркез. Познато е дека на последната трка, повторно Маркез влијаеше за директна елиминација на Валентино Роси во трката, за...

ФОТО: Роси не мирува по големиот инцидент со „опасниот“

Познато е ривалството на Марк Маркез и Валентино Роси уште пред две сезони, кога имаа тежок дуел во Малезија, каде Роси ја загуби титулата а повторно негативец излезе Марк Маркез. Но тоа не беше се, на почеток од оваа сезона,...

Од таборот на Јамаха бараат казна за бунтовникот Маркез

Директорот на Јамаха, Лин Џарвис, повторно упати серија на критики кон неодговорниот Марк Маркез, кој направи нов инцидент со Валентино Роси минатиот викенд. За време на трката од МОТО ГП во Аргентина, Маркез успеа да го избутка Роси надвор од...

Докторот се жали на моторот: Па ништо не сме подобри од лани

Валентино Роси не е премногу задоволен од напредокот на Moovie Star Yamaha во однос на тоа какви перформанси имаа минатата сезона. Легендарниот италијаски возач забележа второ време на последниот ден од претсезонските тестирања во Катар во саботата, неговиот тимски колега...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV