ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / МОТО ГП

АВТО-МОТО / МОТО ГП

ФОТО: Роси не мирува по големиот инцидент со „опасниот“

Познато е ривалството на Марк Маркез и Валентино Роси уште пред две сезони, кога имаа тежок дуел во Малезија, каде Роси ја загуби титулата а повторно негативец излезе Марк Маркез. Но тоа не беше се, на почеток од оваа сезона,...

Од таборот на Јамаха бараат казна за бунтовникот Маркез

Директорот на Јамаха, Лин Џарвис, повторно упати серија на критики кон неодговорниот Марк Маркез, кој направи нов инцидент со Валентино Роси минатиот викенд. За време на трката од МОТО ГП во Аргентина, Маркез успеа да го избутка Роси надвор од...

Докторот се жали на моторот: Па ништо не сме подобри од лани

Валентино Роси не е премногу задоволен од напредокот на Moovie Star Yamaha во однос на тоа какви перформанси имаа минатата сезона. Легендарниот италијаски возач забележа второ време на последниот ден од претсезонските тестирања во Катар во саботата, неговиот тимски колега...

(ФОТО) „Докторот“ Валентино Роси ја заведе „кралицата на еротските селфиња“

Бројот на жените кои биле заведени од страна на Валентино Роси не е ништо помал од победите и трофеите кои ги освоил во својата кариера. Легендарниот италијански мотоциклист во минатото имал голем број атрактивни девојки, а статусот на голем заводник...

„Лудакот“ Маркез: Си го загрози животот, па стана светски шампион!

Марк Маркез се радува на нова титула во Мото ГП шампионатот. Но работите за Шпанецот не беа идеални, откако за малку сам си го загрози животот, но сепак со неверојатна реакција и рефлексен маневр ја задржа контролата на моторот...

Македонските моторциклисти со големи успеси – Ивчески е Европски шампион, Бузалковски и Спиров –...

Викендов на патеката во Серез (Грција) заврши 12-та и последна трка од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам, а Македонија  по крајот на сезоната доби еден шампион и двајца вицешампиони. Македонија на споменатата трка беше претставувана од тројца возачи, во...

Довициозо ја одложи шампионската промоција на Маркес

Лидерот во генералниот пласман во Мото ГП, Марк Маркес остана на само четири бода од шампионската титула откако на трката за Големата награда на Малезија го освои четвртото место. Победата му припадна на Андреа Довициозо, па одлуката за новиот првак...

Ф1 драстично се променува, каде оди овој спорт?

Последните информаци говорат дек Форумула 1 размислува да ги укине слободните тренинзи во петокот, а главна причина за тоа се новите трки во календарот, тврди Рос Браун. Имено со намалувањет на Гран при викендите, на само два дена, тоа би...

Маркез ита кон нова титула: Денеска ја освои Австралија пред Роси и Вињалес

Шпанскиот мотоциклист Марк Маркез е победник на трката за ГН на Австралија, победа со која ја зголеми предноста во генералниот пласман на светското првенство во кралската класа на МОТО ГП. Возачот на Хонда Репсол со оваа победа, на две трки...

Довициозо во трката на кариерата во последните метри стигна до победата во Јапонија

Утрово во Јапонија, во рамките на Мото ГП шампионатот се одржа мошне интересна и до крај неизвесна трка. Во еден од најдобрите трки во кариерата, Андреа Довициозо од Дукати стигна до победата откако неколку метри пред целта го пристигна  актуелниот...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV