АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

Тест: Peugeot 2008 1.2 ТHP Active – Мал SUV со лавовско срце!

Подновен минатата  година Peugeot  2008 делува свежо и лесно се„носи“ со конкуренцијата, а во неговите квалитети се уверивме во кусото дружење со изведбата опремена со 1.2-литарски THP турбо-бензински мотор! Во класата на градски crossover модели станува пребукирано и конкуренцијата од...

Аутомакедонија и АМ ЦЕРТ услуги по европски терк и стандарди

Најстарата групација во државата што се занимава со бизнисот со возила и бројните дејности во врска со истиот низ 70 годишното постоење секогаш се труди да ги подобри и збогати со нови понуди своите услуги за на клиентите да...

TOYOTA YARIS 1,5 VVT IЕ111 KS TERA: ПОТВРДЕНА ДОВЕРБА И ОБНОВА НА ИМИЏОТ

МАЛИОТ ГРАДСКИ ОСВОЈУВАЧ НАСТАПУВА САМОУВЕРЕНО СО ДОТЕРАН ИЗГЛЕД ВО STYLING НА АКТУЕЛНИОТ ДИЗАЈНЕРСКИ ЈАЗИК НА БРЕНДОТ , А БРОЈНИТЕ НАПРЕДНИ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ И БЕЗБЕДНОСТ, ПЛУС ПОЗНАТАТА ДОВЕРЛИВОСТ, СЕ АДУТИТЕ ВО СЕГМЕНТОТ КОЈ Е СЕ ПОГОЛЕМ И КАДЕ КЛИЕНТИТЕ...

TEST FIAT TIPO HB 1.4 T-JET LOUNGE -ЛАТИНСКИ ШАРМЕР ВО ВЕРЗИЈА СО ПЕТ ВРАТИ!

ХЕЧБЕК ИЗВЕДБАТА НА НОВИОТ FIAT TIPO ГО ВРАЌА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА АВТОМОБИЛИ ОД ТОРИНО ВО ПОПУЛАРНИОТ ВО ЕВРОПА „C“ СЕГМЕНТ И ТОА НА МНОГУ ЕФИКАСЕН НАЧИН, СО МНОГУ ПРОСТОР, СО ДОБРА ИЗРАБОТКА, СО СИТЕ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ, БЕЗБЕДНОС И КОМУНИКАЦИЈА...

Новата практична Insignia со теренски лик веќе може да се порача

Новата  Opel Insignia Country Tourer ќе има премиера во септември годинава на салонот за автомобили во Франкфурт, а набргу потоа ќе се појави и на пазарот Но, авантуристот, со off-road стил и со опција за интелигентен погон на сите четири...

Безбедност пред се’- Дополнителни системи за помош во Opel Crossland X

Веќе сега Opel Crossland X  може да се порача со нов пакет на безбедносни системи: предупредување на челен судир, детекција на пешаци и автоматско кочење во нужда, плус предупредување на дремливост кај возачот... Од Opel, од сега, нудат дополнителни системи...

Porsche Driving Experience –трет пат во Скопје со многу забава и возбудувања

Деновиве во Скопје имаше „фиеста“ за сите вистински вљубеници во октанските возбудувња со турнејата Porsche Driving Experience, што по трет пат ни гостува и за прв пат ни понуди нови и интересни проверки и забава зад воланот на моделите...

Трката во Виља Реал заврши предвреме – Иџе го освои третото место на втората...

Откако првата трка ја заврши на четвртото место, нашиот најдобар автомобилист Игор Стефановски Иџе заврши на третото место во втората трка од ЕТЦЦ шампионатот во Виља Реал во Португалија. Трката мораше да биде прекината предвреме по одлука на Контролата на...

Стефановски пред португалски предизвик: Следна цел е патеката Виља Реал

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе е исправен пред нов предизвик бидејќи го очекуваат две трки во Виља Реал во Португалија. „Во тимот владее одлична атмосфера. Се е подготвено за трките на кои очекуваме добри резултати. Оваа трка е многу...

Сериозен инцидент и повреди кај екс шампионот – Макс Бјаџи

Поранешниот возач во Авто Мото категориите и поранешен шампион, 45 годишниот Макс Бјаџи, е однесен итно во болица, откако се здобил со сериозни повреди додека тренирал. Додека се обидувал да тренира, Макс Бјаџи се здобил со сериозни повреди, поради кои...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV