ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

Освоен Золдер: Летечкиот Македонец демонстрираше класа во Белгија (ВИДЕО)

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе, денеска иако имаше пех на првата трка, тој сепак успеа да победи на втората трка од шампионатот ЕТЦЦ, во Золдер, Белгија. Првата трка Иџе добро ја стартуваше, но како одминуваше времето, тој го губеше темпото...

JAGUAR LAND ROVER ABOVE & BEYOND ТOUR- АВАНТУРА СО БЛАГОРОДНИТЕ БРИТАНЦИ

НА ЕДНО МЕСТО РЕЧИСИ ЦЕЛАТА ГАМА НА JAGUAR LAND ROVER, ДОСТАПНА ЗА КУСО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ, Е ТОА Е ДОЖИВУВАЊЕ ШТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ И АВТО -КЛУБ СО РАДОСТ ЈА ИСКОРИСТИ ЗА УЖИВАЊЕ ВО ДРУЖЕЊЕ ОД СКОПЈЕ ДО...

Забележани црвени балони на Ford возилата низ Скопје!

Започнува новата сервисна акција „Врати му со љубов на твојот Ford“ по повод Денот на жената Денес, 8-ми март, Ford ја започнува својата нова сервисна акција наречена „Врати му со љубов на твојот Ford“. Користејќи го токму Меѓународниот ден на жената...

TEST FIAT TIPO HB 1.4 T-JET LOUNGE -ЛАТИНСКИ ШАРМЕР ВО ВЕРЗИЈА СО ПЕТ ВРАТИ!

ХЕЧБЕК ИЗВЕДБАТА НА НОВИОТ FIAT TIPO ГО ВРАЌА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА АВТОМОБИЛИ ОД ТОРИНО ВО ПОПУЛАРНИОТ ВО ЕВРОПА „C“ СЕГМЕНТ И ТОА НА МНОГУ ЕФИКАСЕН НАЧИН, СО МНОГУ ПРОСТОР, СО ДОБРА ИЗРАБОТКА, СО СИТЕ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ, БЕЗБЕДНОС И КОМУНИКАЦИЈА...

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: АМС се закани на Автомобилистичката федерација дека ќе и го одземе решението...

Со свој допис до иницијаторите за одржување вонредно Собрание на Автомобилистичката федерација на Македонија, Агенцијата за млади и спорт се закани дека ќе и го одземе решението за вршење дејност спорт. АМС ги посочува бројните неправилности во работата на оваа...

Инцидент во финишот на трката во Скопје – повреден и еден од организаторите

По долга пауза, денеска во Скопје се одржуваше кружна трка, која толку му недостасуваше на нашиот главен град. Но сепак, трките поминаа во знак на инцидентот кој се случи денеска, каде возачот Бркиќ имал неисконтролирана брзина, па со својот автомобил...

Тест Suzuki Swift 1.0 Boosterjet: Полесен поубав, поефикасен и подинамичен…

Трендот на препознатливост, но освежен со модерни линии го краси ликот на потполно новата генерација на Swift, а згора на тоа е за 120 kg полесен, поекономичен и со турбо бензинскиот мотор од три цилиндри и 110 КЅ, се...

Ендуро тим Водно ја претстави својата екипа за новата сезона

МК „Ендуро Тим Водно“ од Скопје сезонава по вторпат ќе ја претставува нашата земја во меѓународни рамки, сега со посериозен пристап од минатата, кога беше формиран тимот и се беше ново. Сезонава, екипата ќе настапи со 4-ца возачи во две...

ТИТУЛА “АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА 2018 ВО МАКЕДОНИЈА” ДОДЕЛАНА НА AUTOMOTIVE GROUP ЗА DACIA...

Претседателот на стручното жири Горан Антевски, по обраќањето и образложувањето на одлуката во име на жирито го предаде признанието на г-динот Жељко Барбарич – менаџер за продажба на групацијата Renault за регионот Адриатик „ Националното Жири се раководеше од шесте критериуми: адекватност и понуда на домашниот пазар, економичност...

СКАНДАЛ ВО АМФ: Ниту учествувал, ниту возел, а шампион на ЦЕЗ

На повидок е голем скандал кој и тоа како се очекува да ја потресе Автомобилистичка Федерација на Македонија (АФМ). Професорот Константин Ангеловски кој е и сопственик на клубот АРТ Моторспор го откри овој случај и ја запозна јавноста. Ангелевски кој го...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV