ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

ТИТУЛА “АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА 2018 ВО МАКЕДОНИЈА” ДОДЕЛАНА НА AUTOMOTIVE GROUP ЗА DACIA...

Претседателот на стручното жири Горан Антевски, по обраќањето и образложувањето на одлуката во име на жирито го предаде признанието на г-динот Жељко Барбарич – менаџер за продажба на групацијата Renault за регионот Адриатик „ Националното Жири се раководеше од шесте критериуми: адекватност и понуда на домашниот пазар, економичност...

Иџе: Возилото ми е доста оштетено, незнам дали ќе возам на следната трка..

Во своето деби во ТЦР Европа, нашиот најдобар возач Игор Стефановски - Иџе, имаше големо излетување од трката „Пол Ришар“ по што го уништи своето ново возило, Хјундаи. Иџе иако имаше добар почеток на викендот, сепак не баш најдобро се...

Иџе го освои седмото место, Давидовски заврши 16-ти во дебито на ТЦР шампионатот

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски - Иџе, заедно со уште едниот Македонец Виктор Давидовски, дебитираа на европскиот ТЦР шампионат. На првата трка во Франција, на патеката „Пол Рикард“ во Ле Кастеле, поискусниот Иџе заврши на седмото место, додека Давидовски мораше...

ФОТО: Иџе за првпат го откри својот адут – погледнете го новото возило на...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе откако пред неколку дена најави, денес конечно за првпат го откри за јавноста својот нов автомобил. Иџе на својата фан-пејџ страна на „Фејзбук“ сподели фотографија од своето ново возило Хјундаи. https://www.facebook.com/IgorIdzeStefanovski/photos/a.200166300083269.31942.197354750364424/1356902757742945/?type=3&theater Новиот адут на „Летачкиот Македонец“...

Ендуро тим Водно ја претстави својата екипа за новата сезона

МК „Ендуро Тим Водно“ од Скопје сезонава по вторпат ќе ја претставува нашата земја во меѓународни рамки, сега со посериозен пристап од минатата, кога беше формиран тимот и се беше ново. Сезонава, екипата ќе настапи со 4-ца возачи во две...

Забележани црвени балони на Ford возилата низ Скопје!

Започнува новата сервисна акција „Врати му со љубов на твојот Ford“ по повод Денот на жената Денес, 8-ми март, Ford ја започнува својата нова сервисна акција наречена „Врати му со љубов на твојот Ford“. Користејќи го токму Меѓународниот ден на жената...

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: АМС се закани на Автомобилистичката федерација дека ќе и го одземе решението...

Со свој допис до иницијаторите за одржување вонредно Собрание на Автомобилистичката федерација на Македонија, Агенцијата за млади и спорт се закани дека ќе и го одземе решението за вршење дејност спорт. АМС ги посочува бројните неправилности во работата на оваа...

СКАНДАЛ ВО АМФ: Ниту учествувал, ниту возел, а шампион на ЦЕЗ

На повидок е голем скандал кој и тоа како се очекува да ја потресе Автомобилистичка Федерација на Македонија (АФМ). Професорот Константин Ангеловски кој е и сопственик на клубот АРТ Моторспор го откри овој случај и ја запозна јавноста. Ангелевски кој го...

Иџе: Се уште не знам со што ќе возам во новата сезона и во...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе кој последните две сезони настапуваше во ЕТЦЦ шампионатот, се уште не знае каде ќе се натпреварува во новата сезона. „Мојот тим и јас се уште ја немаме донесено одлуката во кој шампионат ќе возимие...

ФОТО: Иџе уште сега се подготвува за идната сезона, можеби и со нова марка...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе кој пред извесен период ја комеплетираше втората сезона во ЕТЦЦ шампионатот, веќе се подготвува за идната сезона. Иџе заедно со дел од својот тим деновиве е во Италија каде што тестира автомобил од марката...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV