ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

Ендуро тим Водно ја претстави својата екипа за новата сезона

МК „Ендуро Тим Водно“ од Скопје сезонава по вторпат ќе ја претставува нашата земја во меѓународни рамки, сега со посериозен пристап од минатата, кога беше формиран тимот и се беше ново. Сезонава, екипата ќе настапи со 4-ца возачи во две...

Забележани црвени балони на Ford возилата низ Скопје!

Започнува новата сервисна акција „Врати му со љубов на твојот Ford“ по повод Денот на жената Денес, 8-ми март, Ford ја започнува својата нова сервисна акција наречена „Врати му со љубов на твојот Ford“. Користејќи го токму Меѓународниот ден на жената...

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: АМС се закани на Автомобилистичката федерација дека ќе и го одземе решението...

Со свој допис до иницијаторите за одржување вонредно Собрание на Автомобилистичката федерација на Македонија, Агенцијата за млади и спорт се закани дека ќе и го одземе решението за вршење дејност спорт. АМС ги посочува бројните неправилности во работата на оваа...

СКАНДАЛ ВО АМФ: Ниту учествувал, ниту возел, а шампион на ЦЕЗ

На повидок е голем скандал кој и тоа како се очекува да ја потресе Автомобилистичка Федерација на Македонија (АФМ). Професорот Константин Ангеловски кој е и сопственик на клубот АРТ Моторспор го откри овој случај и ја запозна јавноста. Ангелевски кој го...

Иџе: Се уште не знам со што ќе возам во новата сезона и во...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе кој последните две сезони настапуваше во ЕТЦЦ шампионатот, се уште не знае каде ќе се натпреварува во новата сезона. „Мојот тим и јас се уште ја немаме донесено одлуката во кој шампионат ќе возимие...

ФОТО: Иџе уште сега се подготвува за идната сезона, можеби и со нова марка...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе кој пред извесен период ја комеплетираше втората сезона во ЕТЦЦ шампионатот, веќе се подготвува за идната сезона. Иџе заедно со дел од својот тим деновиве е во Италија каде што тестира автомобил од марката...

Хамилтон: Моја инспирација се Надал и Федеред

Четирикратниот шампион во Форумула 1, Британецот Луис Хамилтон истакна дека голема инспирација во животот и кариерата му се тенисерите Рафаел Надал и Роџер Федерер. „Ѕвездите како Надал и Федерер, како и другите елитни спортисти се пример за сите. Се трудам...

Страшен инцидент: Автомобилистот удри директно во Димушевски (Видео)

Голем инцидент ја одбележа денеска кружната трка која се одржа во Скопје, каде еден од повредените е и организаторот Димушевски. Возачот Бркиќ со неприлагодена брзина излета од патеката и удри директно во Димушевски кој беше крај патеката, па веднаш е...

Инцидент во финишот на трката во Скопје – повреден и еден од организаторите

По долга пауза, денеска во Скопје се одржуваше кружна трка, која толку му недостасуваше на нашиот главен град. Но сепак, трките поминаа во знак на инцидентот кој се случи денеска, каде возачот Бркиќ имал неисконтролирана брзина, па со својот автомобил...

(Видео) Иџе се огласи по „одземената“ титула во Чешка: Судиите ме казнија за банален...

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, остана без шанса да се бори за титулата во ЕТЦЦ шампионатот, откако на првата трка на последната патека во сезоната, судиите престрого го казнија и тоа откако Иџе напредуваше од петтото до третото...