АВТО-МОТО / Ф-1

Класика: Ферари „гази“ на тестирањата, Мерцедес повторно ја крие брзината

Финскиот возач Кими Раиконен беше најбрз на дешените тестирања, кои ќе бидат последни пред почетокот на сезоната. За разлика од денеска, вчера со најдобро време беше неговиот тимски колега од Ферари, Себастијан Фетел, заедно со Хамилтон, веројатно двајца најсериозни кандидати...

Хамилтон: Знам кој ќе биде иден Ф1 шампион, јас ќе се обидам да го...

Луис Хамилтон силно верува дека Макс Верстапен од Ред Бул ќе биде иден шампион во Формула 1 во некоја блиска иднина. Верстапен од 2015 година е најмладиот возач во Ф1 трките и најмлад освојувач на бодови, додека 2016 година стана...

Дали Мерцедес повторно ја крие брзината? Ферари најдобар денеска на тестирањата

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, постави најдобро време на претсезонските тестирања во Формула 1, на вториот ден од тестирањата на патеката „Каталуња“. Четирикратниот Ф1 шампион беше најбрз во Монтмело и оствари време од 1,19,673, за три десетинки беше побрз од...

Фетел „не е загрижен“ од конкуренцијата – Хамилтон тера по стари навики: Па најбрз...

Нова Формула 1 сезона е пред нас, а возачите и главни конкуренти полека формираат мислење за она што ги очекува на патеките во новото издание на Ф1. Главни конкуренти за титулата остануваат повторно Мерцедес и Ферари, а Ред Бул може...

ВИДЕО: Ферари „згрми“ со новиот болид за претстојната сезона: Дали конечно ќе дојдат до...

До почетокот на новиот шампионат во Формула 1 останува уште малку, некои 4 недели, а полека тимовите ги претставуваат своите болиди и ги вадат адутите на маса. Ферари од Маранело денеска го претстави новиот модел SF71H во својата база, на...

Ситуација од минатото: Шуми бил запрепастен од Валентино Роси

Еден од најголемите и најуспешните мотоци во историјата на мото-спортот, Валентино Роси, размислуваше за трансфер во Ф1 и тоа беше јавна тајна. Поранешниот инжињер на Ферари Луиџи Мацола се присети на реакциите кои ги имал Михаел Шумахер на перформансите на...

ФОТО: Папараците ја уловија гола девојката на Формула 1 ѕвездата

Поранешниот Форумула 1 пилот, Џејстон Батон времето во пензија го поминува со атрактивната Бритни Вард. Батон по разводот со Џесика Мичивата сврте нов лист во животот и денес е во врска со оваа прекрасна манекенка. Овој пар моментално е на одмор...

Ф1 го гаси и последното „интересно жарче“ кај фановите – следува нов непопуларен потег

Многу од фановите на Формула 1 останаа со подзинати усни откако водечките луѓе изгласаа и соопштија дека повеќе нема да ги има „грид-девојките“ и дека ќе следува друга новина. Грид девојките со години беа декор пред почетокот на секоја Ф1...

Подобро забранете ја Формула 1: Укинат најатрактивниот дел од “летачкиот циркус”

Челниците на Формула 1 донесоа исклучително непопуларна одлука на два месеца пред почетокот на новата сезона. За жал на големиот број љубители на овие трки, во иднина нема да ги има атрактивните девојки пред стартот стартно-целната рамнина. Формула 1 со...

ВИДЕО: Иновацијата ќе го убие она природното во Ф1 – доаѓа „Хало“, нешто кое...

Кога на крајот од месец март годинава, тимовите од Ф1 повторно ќе се собираат на „Алберт Парк“ од каде и ќе тргне сезоната, сите ќе гледаат во промените на болидот на кои не бевме навикнати сите овие години. Дефинитивно по...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV