АВТО-МОТО / Ф-1

Одлично 4. место за Фетел на крајот во Малезија, но и нов пех по...

Ферари немаше баш перфектна трка во Малезија денеска, со оглед на тоа дека Раиконен воопшто и не стартуваше од првата позиција, а Фетел стартуваше од опашката на колоната. Но и покрај тоа, одличната стратегија на Ферари и претекнувањата на Фетел,...

Ферстапен ги изненади фаворитите, Фетел го скрши болидот по завршувањето на трката

Холандскиот возач Макс Ферстапен ја оствари втората трка во кариерата откако денеска триумфираше на трката за Големата награда на Малезија. Младиот возач, кој вчера го прослави 20. роденден, ја поведе трката уште на самиот почеток и до крајот победата ниеднаш...

Нова драма во Ферари: Раиконен не успеа да стартува!

Откако минатата трка предизвика судир меѓу него и Фетел, Кими Раиконен не успеа да стартува на Големата награда на Малезија. Финецот остана закопан на своето место, а откако другите возачи поминаа, тој само им викна на механичарите од Ферари дека...

Две хорор недели за Фетел – Ах тоа Ферари…

Животот како да му приредува невиден малер на четирикратниот Ф1 шампион Себастијан Фетел, кој од водство пред неколку недели во генералниот пласман, сега може по утрешната трка да оди во дебел минус со бодови. Германецот и денеска на квалификациите во...

Возбудливи квалификации во Малезија: Се отвора патот до нова победа на Хамилтон, Ферари полека...

Возачот на Мерцедес и лидер во генералниот пласман Луис Хамилтон ја освои својата јубилејна 70-та пол позиција во пресрет на трката за Големата награда на Малезија пред Кими Раиконен од Ферари. Сепак, најголемиот конкурент за титулата, Себастијан Фетел, ќе...

Мерцедес има големи проблеми во Малезија – може ли Ферари да се врати?

Мерцедес е во големи проблеми пред трката во Малезија, каде според тврдењето на Тото Волф, имаат еден од најлошите петочни денови последните неколку сезони. Сребрените стрели се мачеа денеска на патеката Сепанг, и тоа ветува дека може да има интересна...

Пропуст на организаторот во Малезија за малку ќе беше кобен за еден Формула 1...

Престојниот викенд Формула 1 возачите ќе се натпреваруваат на патеката во Малезија, каде денеска се одржа првиот слободен тренинг на кој за малку беше избегната трагедија и тоа поради пропуст на организаторот. Францускиот возач Роман Грожан поради неправилно поставен ивичник...

Најмалку четири милиони долари за шампионскиот болид на Шумахер

Болидот на Ферари од 2001 година со кој управуваше Михаел пумахер бил понуден на аукција на Сотби во Њујорк. Настанот ќе се одржи на 16 ноември, а организаторите веруваат дека шампионскиот болид ќе биде продаден за најмалку четири милиони долари. „Среќни...

Фетел: Не сакам веќе да ме навраќате на ситуацијата од Сингапур, да го заборавиме...

Себастијан Фетел од Ферари смета дека не треба повеќе да се навраќаат на несаканите сцени од трката во Сингапур пред десетина дена, кој тој заедно со својот тимски колега Кими Раиконен, настрадаа веројатно од својата желба за да остварат...

Формула 1 не застанува ни кога има земјотрес

Формула 1 трката за Големата награда на Мексико ќе биде одржана во определениот термин - 29 октомври иако главниот град оваа недела го погоди силен земјотрес. Одлуката ја донеле организаторите предводени од директорот на автодромот "Ерманос Родригес", Родриго Санчес. „Веќе два...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV