ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / Ф-1

АВТО-МОТО / Ф-1

Конечно, зборови за надеж за Михаел Шумахер

Повеќе од четири години поминаа од тешката несреќа што го снајде Михаел Шумахер кога на скијање удри во ѕид и доживеа повреди на главата. Досега нема ниедна релевантна информација за неговата состојба иако неговите фанови со нетрпение да слушнат нешто...

Доминација на Ферари на квалификациите во Унгарија

Себастијан Фетел ќе започне од пол позицијата на утрешната трка за Големата награда на Унгарија, откако денеска имаше најдобро време на квалификациите. Ферари попладнево забележа одличен резултат откако за втората позиција се избри вториот возач на оваа екипа Кими...

Шампионот Хамилтон брутално атерира: Се плашам дека сезонава…

Британскиот возач Луис Хамилтон кој сезонава ја брани титулата во Формула 1, како што одминува сезоната, можеби полека почнува да се навикнува на темпото кое го наметна Ферари сезонава. Хамилтон и Мерцедес можеби како благо изненадување, сезонава не се на...

Хамилтон: За ваква предност искрено, можев само да сонувам

Луис Хамилтон е свесен дека има огромна предност пред крајот на сезоната во однос на најголемиот конкурент Себастијан Фетел, но срамежливо коментира дека се уште ништо не е завршено. По победата во Јапонија на вчерашната трка, Хамилтон потенцираше дека за...

Најмалку четири милиони долари за шампионскиот болид на Шумахер

Болидот на Ферари од 2001 година со кој управуваше Михаел пумахер бил понуден на аукција на Сотби во Њујорк. Настанот ќе се одржи на 16 ноември, а организаторите веруваат дека шампионскиот болид ќе биде продаден за најмалку четири милиони долари. „Среќни...

Ферари сам се уништи: Кими и Фетел во првите 200 метри надвор од трката...

Жестоки стартови уште во првите неколку метри од трката во Сингапур. Болидите на Ферари не стартуваа баш најдобро на влажната патека „Марина Беј“ па во обидот да го запрат болидот на Ред Бул, двата болида на Ферари се судрија меѓу...

Ферстапен ги изненади фаворитите, Фетел го скрши болидот по завршувањето на трката

Холандскиот возач Макс Ферстапен ја оствари втората трка во кариерата откако денеска триумфираше на трката за Големата награда на Малезија. Младиот возач, кој вчера го прослави 20. роденден, ја поведе трката уште на самиот почеток и до крајот победата ниеднаш...

Фетел го брани Кими: Грешите, резултатите на Раиконен се подобри од моите!

Германецот Себастијан Фетел се обиде да го одврати навивачите на Ферари од она што го имаат како мислење за формата на Кими Раиконен, за која сметаат дека не е на висина на задачата. Фетел го пофали својот тимски колега, истакнувајки...

Болидот на Михаел Шумахер продаден за рекордна цена

Болидот на легендата на Формула 1, Михаел Шумахер, со кој за последен пат победи на Големата награда на Монте Карло е продаден на аукција во САД за седум и пол милиони долари. На аукцијата која беше одржана во Њујорк, очекуваната...

Најнезгоден момент од вчерашната Ф1 трка во Остин: Тројца на подиум, а четворица се...

На вчерашната трка за ГН на Америка, која се возеше во Остин, се случи една доста и ретка ситуација пред возачите да се качат на подиумт и да ги прослават своите пласмани. Во самиот финиш на трката, Макс Верстапен од...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV