ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / Ф-1

АВТО-МОТО / Ф-1

Некои „опасни“ ветришта дуваат во Хунгароринг на подиумот (Видео)

На култната патека Хунгароринг, каде во неделата се возеше големата награда на Унгарија, и каде триумфираше Себастијан Фетел од Ферари, при доделувањето на пехарите, беше прилично интересно на подиумот. Фетел триумфираше пред Раиконен и третопласираниот Валтери Ботас, кој доби гратис...

Потегот на Хакинен во СПА за кој се уште зборуваат: Зонта беше во небрано,...

Денеска се вози трката за ГН на Белгија, на култната патека „Спа Франкоршамп“, каде досега сме биле сведоци на куп пресметки на патеката и на неверојатни претекнувања и потези. Кога станува збор за „Спа Франкоршамп“, дел од постарите фанови на...

ВИДЕО: Верстапен е цар – од прва ја погоди Македонија!

Пред нас е ГП викендот во Монако, трката низ тесните улички на Монте Карло, која е секогаш атрактивна за европскиот крем. Пред денешните неофицијални тренинзи и утрешните квалификации, дел од возачите во Ф1 се забавуваа на прашања од навивачите, а...

Последната надеж за Михаел Шумахер

Седумкратниот светски првак во Формула 1, Михаел Шумахер би можел наскоро да биде префрлен на лекување во САД, пишуваат шведски и германски медиуми. Според нив, поранешниот ас во иднина ќе се лекува во специјализирана болница за повреди на мозокот што...

Вистина или шпекулација: Германски весник добил драгоцена информација за Шумахер

Семејството на Михаел Шумахер се уште верува во чудо, дека нивниот член од фамилијата, може целосно да се опорави од тешките повреди кои си ги нанесе пред четири години, при скијање на француските алпи. Фановите на седумкратниот Ф1 шампион исто...

Одекна бомба: Изјавата на ќерката на Шумахер го стресе светот

Ќерката на Михаел Шумахер, Џина Марија го стресе светот со изјавата која ја даде за време на церемонијата на доделување признанија на најдобрите во коњички спортови. Џина Марија е двојна светска шампионка во еден стил јавање, а откако и беше...

Ферари сам се уништи: Кими и Фетел во првите 200 метри надвор од трката...

Жестоки стартови уште во првите неколку метри од трката во Сингапур. Болидите на Ферари не стартуваа баш најдобро на влажната патека „Марина Беј“ па во обидот да го запрат болидот на Ред Бул, двата болида на Ферари се судрија меѓу...

ВИДЕО: Најтажната сцена од „Мелбурн Парк“ денеска: Грожан го теши механичарот кој ги уништи

Катастрофата на денот, на почетокот од новата Ф1 сезона се случи во боксот на Хас, односно еден од нивните механичари ги уништи аспирациите на возачите за висок пласман, а беа на добар пат. Кевин Магнусен и Роман Грожан беа во...

ВИДЕО: За малку па трагедија – Летечкиот Гасли со 340 км/ч успеа да избегне...

Пол позицијата на денешните квалификации во Баку му припадна на возачот на Ферари, Себастијан Фетел. Имаше многу интересни ситуации и доста кочење по тесните свици низ патеката во Азербејџан, а на тренинзите вчера бевме блиску до спектакуларен инцидент со голема...

Ова го може само Алонсо: Додека Фетел слави победа, тој исто како да е...

На вчерашната трка во Будимпешта, на славната патека „Хунгароринг“, триумфираа болидите на Ферари, Фетел и Раиконен, пред третопласираниот Ботас, на кого му беше овозможено да дојде до подиум во последниот круг. Многумина тоа го опишаа дека Хамилтон не сакаше на...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV