ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / Ф-1

АВТО-МОТО / Ф-1

ВИДЕО: Повторно лудиот Макс предизвика прекин – овој пат на тренинзите

Многупати оваа сезона, како и претходната, возачот на Ред Бул Рејсинг, Макс Верстапен, бил виновник за многу инциденти на патеката. Денеска се одржуваат квалификациите на тесната патека во Монако, или Монте Карло, а на последните тренинзи непосредно пред квалификации, Макс...

Хамилтон и Мерцедес уште немаат нов договор

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон сеуште го нема продолжено договорот со оваа екипа. Двете страни не соопштиле зошто се одолговлекува потпишувањето. Актуелниот шампион во Ф1 Хамилтон на крајот од сезоната е слободен бидејќи му истекува договорот. Тој од неговиот сегашен...

ВИДЕО: Верстапен е цар – од прва ја погоди Македонија!

Пред нас е ГП викендот во Монако, трката низ тесните улички на Монте Карло, која е секогаш атрактивна за европскиот крем. Пред денешните неофицијални тренинзи и утрешните квалификации, дел од возачите во Ф1 се забавуваа на прашања од навивачите, а...

Притисокот на Монако вроди со плод – Ф1 го враќа оној убавиот и стар...

Претстојниот ГП викенд во Формула 1 е во Монако, каде се вози големата награда на патеката „Монте Карло“. Сопственикот на Ф1, американската компанија Либерти Медиум, ја забрани на почеток од сезоната традиционалната ситуација со „грид девојките“ што беше разочарување за...

Хамилтон со соло трка до победа во Шпанија – Мерцедес со „еден-два“ – Ферари...

Британскиот возач Луис Хамилтон по извозената соло трка во Каталуња, оствари нова победа оваа сезона, со која дополнително се наметнува сезонава против Ферари. Со оваа победа, Хамилтон дополнително се зацврсти на врвот од генералниот поредок до 95 бодови, пред второпласираниот...

Мерцедес го надитри Ферари на Каталуња – Хамилтон на пол-позиција

Двоецот на Мерцедес Луис Хамилтон и Валтери Ботас, конечно ја прекина доминацијата на Ферари на квалификациите оваа сезона, и се изборија за 1-2 за утрешниот старт на трката. Пуленот на Ферари, Себастијан Фетел не успеа да дојде до првите две...

Шумахер јуниор напредува како и неговиот татко

Синот на легендарниот возач Михаел Шумахер, Мик Шумахер, изјави дека сака да биде на врвот во овој спорт, каде некогаш беше успешен неговиот татко. Младиот Шумахер влегува во својата втора сезона од Формула 3, па сега сака да напредува и...

Фетел го брани Кими: Грешите, резултатите на Раиконен се подобри од моите!

Германецот Себастијан Фетел се обиде да го одврати навивачите на Ферари од она што го имаат како мислење за формата на Кими Раиконен, за која сметаат дека не е на висина на задачата. Фетел го пофали својот тимски колега, истакнувајки...

Хамилтон со прст кон Фетел: Зошто судиите не реагираа кога Себастијан го прекрши правилото?

Актуелниот шампион во Ф1, Луис Хамилтон, директно го посочи Себастијан Фетел како виновен за тоа што намерно кочел при излегувањето на безбедносното возило на патеката. Познато е дека во минатите сезони имаше големо ривалство меѓу Хамилтон и Фетел, па веројатно...

ВИДЕО: За малку па трагедија – Летечкиот Гасли со 340 км/ч успеа да избегне...

Пол позицијата на денешните квалификации во Баку му припадна на возачот на Ферари, Себастијан Фетел. Имаше многу интересни ситуации и доста кочење по тесните свици низ патеката во Азербејџан, а на тренинзите вчера бевме блиску до спектакуларен инцидент со голема...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV