ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / Ф-1

АВТО-МОТО / Ф-1

Подзаборавениот возач на Ферари: Имам среќа што сум жив!

Факт е дека Рубенс Баричело беше во сенка на големиот Михаел Шумахер во славните денови на Ферари, во нивното владеење пред повеќе од една деценија. Тој пред извесен период доживуваше најтешки денови од својот живот, кога му беше дијагностициран тумор...

Верстапен доби критики од сите за она што го стори – па и од...

Холандскиот бунтовник и возач во Ф1, Макс Верстапен, наиде на мноштво критики поради неговиот стил на возење овие неколку сезони, а тоа ја прели чашата на последниот ГП викенд, кога тој директно се заби во Себастијан Фетел од Ферари. Со...

Верстапен се огласи: Моја грешка, но не беше намерно

Макс Верстапен направи грешка и предизвика инцидент во кој најлошо мина Себастијан Фетел. Во свиокот 14 во 43. круг дојде до контакт помеѓу болидие на Верстапен и Фетел што на крајот му донесе казна на Холанѓанецот од 10 секунди, па...

ВИДЕО: „Трето полувреме“ по трката на Фетел со Верстапен: Зошто ми го направи ова?!

Сигурно дека Себастијан Фетел нема да му прости на младиот Макс Верстапен, кој денеска на трката во Кина направи непромислен потег. Воден од адреналинот и од далеку поголемата брзина која Макс ја поседуваше во моментот кога се судрија, тоа придонесе...

Рикиардо победник во Кина – Хамилтон на крајот најмногу ќари, Фетел најмногу загуби

Исклучително возбудлива трка во Кина, која на крајот заврши со победа на забревтаниот Ред Бул кој денеска беше со одлична, но по малку и ризична стратегија, која на крајот им се исплати. На почеток од трката Фетел ја задржа првата...

ВИДЕО: Драма во Кина – Верстапен со „камиказа“ потег го уништи Фетел па доби...

Вистински возбудувања во последните 16 кругови од крајот на трката во Кина, кога настрада болидот на Ферари, кој беше на третата позиција. Далеку побрзите болиди на Ред Бул во тие моменти, имаа подобра позиција за напад, но како се чини,...

Шампионот Хамилтон брутално атерира: Се плашам дека сезонава…

Британскиот возач Луис Хамилтон кој сезонава ја брани титулата во Формула 1, како што одминува сезоната, можеби полека почнува да се навикнува на темпото кое го наметна Ферари сезонава. Хамилтон и Мерцедес можеби како благо изненадување, сезонава не се на...

Доминација на Ферари: Еден-два пол позиција во Кина

Тимот на Ферари продолжува до доминира оваа сезона во Формула 1 шампионатот. Утрово италијанскиот тим се избор за еден-два пол позиција за утрешната Голема Награда на Кина. Од првиот стартен ред, како првопласиран ќе тргне Себастијан Фетел, а веднаш до...

Прегазениот механичар на Ферари се јави од болницата

Несреќата која се случи минатата недела во боксот на Ферари, остана во мала сенка, во триумфот на „црвените“ од Маранело, во Бахреин. Кими Раиконен при излегувањето од бокс, доби зелено светло од своите механичари, иако работата не им беше завршена,...

Навивачите на Ф1 во Македонија ќе бидат пресреќни: Официјално ќе се пренесуваат трки сезонава

На огромно задоволство на љубителите на Формула 1 во Македонија, денеска беше соопштено дека една наша државна телевизија ќе ги емитува трките сезонава. Голема беше огорченоста на Ф1 фанатиците во Македонија поради тоа што по долги години, МТВ се реши...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV