ПОЧЕТНА АВТО-МОТО

АВТО-МОТО

Иџе од второто место ќе стартува на трката во Белгија

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, имаше одличен настап во квалификациите на патеката Цолдер во Белгија каде го забележа второто најдобро време. На денешната нова трка од ЕТЦЦ шампионатот, Игор Стефановски Иџе ќе стартува од второто место. Најбрзиот круг на...

Шампионот Хамилтон брутално атерира: Се плашам дека сезонава…

Британскиот возач Луис Хамилтон кој сезонава ја брани титулата во Формула 1, како што одминува сезоната, можеби полека почнува да се навикнува на темпото кое го наметна Ферари сезонава. Хамилтон и Мерцедес можеби како благо изненадување, сезонава не се на...

Почна војната во Формула 1: Ферари и Мерцедес по потписот на Ферстапен

Одличните резултати оваа сезона придонесоа најсилните Ф1 клубови да го засилат својот интерес за холандскиот возач Макс Ферстапен. Возачот кој во саботата излезе од тинејџерскиот период, само ден подоцна ја оствари втората победа во кариерата откако триумираше на трката за...

Ова го може само Алонсо: Додека Фетел слави победа, тој исто како да е...

На вчерашната трка во Будимпешта, на славната патека „Хунгароринг“, триумфираа болидите на Ферари, Фетел и Раиконен, пред третопласираниот Ботас, на кого му беше овозможено да дојде до подиум во последниот круг. Многумина тоа го опишаа дека Хамилтон не сакаше на...

Иџе: Возилото ми е доста оштетено, незнам дали ќе возам на следната трка..

Во своето деби во ТЦР Европа, нашиот најдобар возач Игор Стефановски - Иџе, имаше големо излетување од трката „Пол Ришар“ по што го уништи своето ново возило, Хјундаи. Иџе иако имаше добар почеток на викендот, сепак не баш најдобро се...

Хил реши да му го прости „гревот“ на Шумахер од минатото

Поранешниот Ф1 шампион Дејмон Хил се присети на една случка од минатото, каде го обвини Михаел Шумахер дека намерно се забил во него со цел да го неутрализира и да се обиде да ја освои титулата. Хил и Шумахер имаа...

ФОТО: Можеби новата фризура на Фетел ќе го разбие деценискиот малер на Ферари во...

Ферари влегува со нови надежи во една нова сезона, дека конечно ќе ја победат безидејноста на патеката во однос на конкуренцијата и по цели 10 години, ќе освојат шампионска титула во возачка конкуренција. Последниот шампион во Ферари беше Кими Раиконен...

Браун: Формула1 има возач во моментов кој ме потсеќа на Михаел Шумахер

Поранешниот шеф на Ферари, а сегашен спортски директор на Ф1, Рос Браун, има само пофални зборови за надежниот Макс Верстапен, кој победи на последната трка во Ф1 шампионатот. Макс Верстапен дава надеж дека освен Ферари и Мерцедес, има и други...

Хамилтон: Во финишот од трката, морав да се откажам од „ловот“ на Фетел

Во иднина за Луис Хамилтон можеби и ќе биде подобро на „Мелбурн Парк“ во Австралија, на секоја прва трка во новите сезони, да не се обиде да ја освои пол-позицијата, од една едноставна причина. Тој последните три сезони никако да...

Ништо од Европска титула, Иџе на крај само четврти во генералниот пласман во ЕТЦЦ

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе не успеа да стигне до нова Европска титула, прва во ЕТЦЦ шампионатот. Иџе во втората сезона во ова натпреварување, прва со сопствен тим на крајот заврши на четвртото место во генералниот пласман по релативно...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV