ПОЧЕТНА АВТО-МОТО

АВТО-МОТО

Хамилтон и Мерцедес уште немаат нов договор

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон сеуште го нема продолжено договорот со оваа екипа. Двете страни не соопштиле зошто се одолговлекува потпишувањето. Актуелниот шампион во Ф1 Хамилтон на крајот од сезоната е слободен бидејќи му истекува договорот. Тој од неговиот сегашен...

ВИДЕО: Верстапен е цар – од прва ја погоди Македонија!

Пред нас е ГП викендот во Монако, трката низ тесните улички на Монте Карло, која е секогаш атрактивна за европскиот крем. Пред денешните неофицијални тренинзи и утрешните квалификации, дел од возачите во Ф1 се забавуваа на прашања од навивачите, а...

Притисокот на Монако вроди со плод – Ф1 го враќа оној убавиот и стар...

Претстојниот ГП викенд во Формула 1 е во Монако, каде се вози големата награда на патеката „Монте Карло“. Сопственикот на Ф1, американската компанија Либерти Медиум, ја забрани на почеток од сезоната традиционалната ситуација со „грид девојките“ што беше разочарување за...

ВИДЕО: На работ на мега инцидент и можеби животна опасност – Чешкиот возач во...

Возачот од Мото3 шампионатот, Јакуб Корнфели, ја одбележа трката во Ле Ман минатиот викенд, со неверојатна акробација која можеби му го спаси и животот. Трката во Франција беше со обилни инциденти, а чешкиот мотоциклист влета право во еден од сударите,...

Маркез дојде до голем триумф во Ле Ман, Довициозо пак се соочи со проблеми

Хонда и Марк Маркез дојдоа до првата победа во Франција по 2014. година. Шпанецот денеска беше далеку побрз од конкуренцијата, задачата му ја олеснија и конкурентите Андреа Довициозо и Жоан Зарко кои паднаа во текот на трката. Иако се најавуваше...

Хамилтон со соло трка до победа во Шпанија – Мерцедес со „еден-два“ – Ферари...

Британскиот возач Луис Хамилтон по извозената соло трка во Каталуња, оствари нова победа оваа сезона, со која дополнително се наметнува сезонава против Ферари. Со оваа победа, Хамилтон дополнително се зацврсти на врвот од генералниот поредок до 95 бодови, пред второпласираниот...

Мерцедес го надитри Ферари на Каталуња – Хамилтон на пол-позиција

Двоецот на Мерцедес Луис Хамилтон и Валтери Ботас, конечно ја прекина доминацијата на Ферари на квалификациите оваа сезона, и се изборија за 1-2 за утрешниот старт на трката. Пуленот на Ферари, Себастијан Фетел не успеа да дојде до првите две...

ТИТУЛА “АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА 2018 ВО МАКЕДОНИЈА” ДОДЕЛАНА НА AUTOMOTIVE GROUP ЗА DACIA...

Претседателот на стручното жири Горан Антевски, по обраќањето и образложувањето на одлуката во име на жирито го предаде признанието на г-динот Жељко Барбарич – менаџер за продажба на групацијата Renault за регионот Адриатик „ Националното Жири се раководеше од шесте критериуми: адекватност и понуда на домашниот пазар, економичност...

Шумахер јуниор напредува како и неговиот татко

Синот на легендарниот возач Михаел Шумахер, Мик Шумахер, изјави дека сака да биде на врвот во овој спорт, каде некогаш беше успешен неговиот татко. Младиот Шумахер влегува во својата втора сезона од Формула 3, па сега сака да напредува и...

ВИДЕО: Опасно превртување на свиокот „О Руж“ на патеката Спа Франкоршамп

Несекојдневна незгода се случи за време на трката за издржливост на белгиската патека Спа Франкоршамп, на која славеше шпанскиот возач Фернандо Алонсо, кој пет години чекаше на било каква професионална победа. Трката во Ардените освен по триумфот на возачот на...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV