Бурно е во Веспрем: Претставен најголемиот трагичар во Европа!

Црногорскиот репрезентативец Вуко Борозан денеска е претставен како нов ракометар на актуелниот европски вицешампион Веспрем. Во Унгарија тој оди како слободен играч откако на средина од сезоната си замина од Вардар, незадоволен од финансиската ситуација во клубот.

„Еден од моите најдобри пријатели Момир Илиќ ми препорача да дојдам овде, ми кажа многу работи за клубот и буквално ме убеди. Дојдов овде да ја освојам титулата во Лигата на шампионите. Можев да замина и во Барселона, но одбив“, откри Борозан.

Во исто време Веспрем објави дека го продолжил договорот со тренерот Давид Дејвис до 2023 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селекторот Брестовац направи три измени за дуелот против Грција

(ВИДЕО) Сестрите се ХИТ: Промовирана во целост песната посветена за Вардар

(ФОТО) Момир Илиќ во Вардар !?

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Вардар и во новата сезона ќе биде дел од ЛШ – место бараат уште две наши екипи

Столе успешно опериран – Брестовац ќе го нема на располагање против Грција

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Се случува и тоа во спортот – Грција вечерва и направи огромна услуга на Македонија

(ФОТО) По Борозан, денес уште двајца екс вардарци позираа за новите клубови