Буфон ја напушта позицијата директор во репрезентацијата на Италија

Поранешниот голман на Јувентус и ПСЖ, Џанлуиџи Буфон, може да ја напушти својата позиција по неуспехот на Европското првенство во фудбал, објавуваат италијанските медиуми.

Според информациите, Буфон ќе се сретне со претседателот на Италијанската фудбалска федерација за да го разгледаат неговото идно присуство во националниот тим.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО