Брзопотезна провокација до Лукаку – „со љубов од Манчестер!“

Не помина многу време, на социјалните мрежи веднаш дојде првата провокација од Манчестер Јунајтед до Ромелу Лукаку.

Тој минатото лето се пресели во Милано од „Олд Трафорд“, а првата реченица кога пристигна во Милано му беше дека доаѓа за да игра ЛШ.

Вечерва на Твитер, Лук Шо од Манчестер Јунајтед му напиша „Добредојде назад“, алудирајки на тоа дека Интер и Лукаку ќе играат Лига Европа сезонава.