Борбата за титулата стартува в петок

По завршувањето на Суперлигата, од синоќа се познати сите четири учесници во полуфиналето од плејофот во машкото кошаркарско првенство.

Последното место го пополни ТФТ по трумфот во директниот дуел со Гостивар на домашен терен.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.