БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс!

Италијанските медиуми тврдат дека Маурицо Сари можеби ќе го напушти Челзи по само една сезона. Наводно Сари би можел да се врати во Италија од каде има на маса понуди од Рома, Интер и Јувентус.

„Спорт Медиасет“ пренесува дека Челзи веќе и одлучил кој ќе биде замена на клупата за Сари.

Имено, по сезоната во која мислењата за Сари се поделени, челниците на Челзи сега на кормилото на екипата сакат да го доведат Френк Лампард.

Тоа секако би наишло во воодушевување кај навивачите не Челзи со оглед на тоа што станува збор за жива легенда која во синиот дрес одигра 648 меча и постигна 211 гола. Освои три шампионски титули на Англија и една ЛШ.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!