Бомба од Италија: Јуве и Јунајтед ги менуваат двете ѕвезди!?

Италијанскиот весник Тутоспорт тврди дека Јувентус и Манчестер Јунајтед подготвуваат размена на двете големи ѕвезди.

Иако долго време се пишуваше за ова, наводно веќе е постигнат договор и на крајот од сезоната трампата ќе се оствари. Во Јувентус ќе се врати Пол Погба, а во спротивна насока ќе замине Даглас Коста.

Ако тоа навистина се случи, тоа ќе биде втора директна размена на играчи во која е инволвиран Манчестер Јунајтед откако лани го испрати Микитаријан во Арсенал во замена за Алексис Санчес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе направат се за да го донесат: Наполи ја враќа „десетката“ на Марадона поради еден играч!

Легендарниот играч на Јунајтед дециден: Можеме и без Погба

„Сините“ добија зелено светло: Дерби му дозволи на Лампард да преговара со Челзи!

На „Топчиите“ им е итно: Арсенал понуди 30.000.000 евра за првото засилување

Европскиот првак вложува во иднината: Ливерпул го купува „новиот Ван Дајк“

Популарниот Цапар се враќа на сцена: Канатларовски доби селекторска функција

Звучи лудо, но намерите се сериозни: Алиоски од следната сезона ќе игра со Тоти!?

Еден од најискусните го напушта Вардар и се сели во Вележ од Мостар

(ФОТО) Папараците добија „бинго“: Го фотнаа газето на Георгина од неверојатен кадар