Болница во Мадрид, Реал ќе се мачи и против Бетис

Пред точно два месеца, Бетис ја победи Барселона на Камп Ноу, а в недела ќе се обиде истото да му го направи и на Реал.

Под водство на Кике Сетиен, андалузискиот тим игра прекрасен фудбал, најубав во Ла Лига и ниедна екипа не може да смета на сигурни бодови против него. Но, дополнителен проблем за Реал на неделниот натпревар ќе биде тоа што Солари не може да смета на најмалку осуммина фудбалери.

Асенсио, Бејл, Маријано, Крос, Куртоа и Љоренте се повредени, Лукас Васкес суспендиран, а Винисиус Жуниор има грип и најверојатно нема да биде во конкуренција.

Со оглед на последните променливи резултати, Реал го очекува тешка работа на пеколниот „Бенито Виљамарин“ каде и порано, дури и со посилни состави, тешко излегувал на крај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Врањеш за првпат се огласи по скандалот со Карлеуша: Гестикулираше пукање

Азар не се откажува – одби две понуди од Челси за да оди во Реал

Бомба во најава: Алиоски ќе остане без тренер!?

„Каталонците“ извисија: Де Јонг го прекрши договорот со Барса и се сели во ПСЖ

Најголемиот норвешки талент доаѓа во Јунајтед, на инсистирање на Солскјер

Бензема на операција, кој ќе игра во нападот на Реал?

ВИДЕО: Пепе се врати во голем стил во Порто – веднаш почна да ги „коси“ противниците

Емери: Проблемот кој се провлекува уште од ерата на Венгер и кој ќе мора да се реши!

Екс играчот на Реал порача: Ако Иско не го видам во прв состав против Ајакс, ќе го напуштам стадионот