Боли глава од цифрата: Еве колку заработи Новак Ѓоковиќ оваа сезона

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ во 2018 година од турнирите заработи 11 милиони долари, далеку повеќе во однос на најблиските конкуренти, Рафаел Надал, Роџер Федерер и Алекандер Зверев.

Меѓутоа она што е интересно е дека Новак во 2018 година одигра севкупно 10.628 поени од кои доби 5.796 или 54.5 %. Така се доаѓа дека Новак од добиен поен во 2018 година заработувал во 1897 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Многу работи во тенисот ќе се променат – Лондон губи најмногу

Конфузна изјава на тениската легенда: Федерер не е најдобар на сите времиња

Време е Федекс!

Ваков ултиматум малку девојки би прифатиле: Еве што барал славниот тенисер

ФОТО: Рафа фатен на дело – Надал во жешка акција со својата девојка

ФОТО: Спектакуларен дочек на Хрватите по титулата во Дејвис Купот – лудило во Загреб

По победата на Хрватска во Дејвис Купот, падна првата жртва во Франција: Со тенисот јас завршив!

(ФОТО+ВИДЕО) Господата Французи покажаа зошто тенисот е аристократски спорт

ФОТО: Нема СП, но има тенис – Колинда повторно „ги тресеше“ соблекувалните!