Боли глава од цифрата: Еве колку заработи Новак Ѓоковиќ оваа сезона

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ во 2018 година од турнирите заработи 11 милиони долари, далеку повеќе во однос на најблиските конкуренти, Рафаел Надал, Роџер Федерер и Алекандер Зверев.

Меѓутоа она што е интересно е дека Новак во 2018 година одигра севкупно 10.628 поени од кои доби 5.796 или 54.5 %. Така се доаѓа дека Новак од добиен поен во 2018 година заработувал во 1897 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП

Јубилеј за Федекс: На денешен ден пред 15 години почна неговиот поход во „белиот спорт“