Бојан Трајковски си оди од Пелистер!

По 18 месеци поминати во битолскиот прволигаш, репрезентативец Бојан Трајковски затвора една етапа од својата кариера.

На вчерашниот тренинг, тој се збогувал со соиграчите и официјално го напуштил тимот на Пелистер, па во вториот дел од сезоната најверојатно ќе го гледаме во дресот на друга екипа.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.