Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

Македонскиот каратист Бојан Костов е освојувач на сребрен медал во кадетска конкуренција.

Костов можеше да биде и златен, но беше поразен во финалето, па на него му припадна вицешампионската позиција и сребрениот медал на ЕП за кадети, јуниори и помлади сениори, кое се одржа деновиве во Данска.

Костов на патот кон финалето успеа да победи противници од четири земји, победи конкурент од Холандија, Словачка, Италија и Германија.

Но во големото финале тој беше поразен од Ахмед Ахмедов од Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џио Струмица се пласираше во финале од Купот, па спасувале жива глава во Кичево

(ВИДЕО) Стравични снимки од убиството на рускиот ММА борец: Пијано дете го усмрти на лице место

Вознемирувачко видео: Како „пука“ рака кога ќе подигнете 110 килограми

Тензично е и на одбојкарски натпревари: Во Струмица инцидент во полуфиналето од Купот

Медал за Македонија од ЕП во Букурешт – Егоров го доби домашниот противник

(ВИДЕО) Ужас – гимнастичарка лошо скокна и ги скрши двете нозе

(ФОТО) Мекгрегор жестоко ја навреди сопругата на Хабиб: Поради ова Русинот ќе го убие Конор

(ВИДЕО) ММА борец неколку часа по нокаутот починал во болница

Хабиб се враќа, познат датумот и местото!