Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

Македонскиот каратист Бојан Костов е освојувач на сребрен медал во кадетска конкуренција.

Костов можеше да биде и златен, но беше поразен во финалето, па на него му припадна вицешампионската позиција и сребрениот медал на ЕП за кадети, јуниори и помлади сениори, кое се одржа деновиве во Данска.

Костов на патот кон финалето успеа да победи противници од четири земји, победи конкурент од Холандија, Словачка, Италија и Германија.

Но во големото финале тој беше поразен од Ахмед Ахмедов од Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата

(ВИДЕО) Прекрасната бордерка Марија: Неопходна е поголема поддршка за големи дострели