Богдан Богдановиќ кај Перо Антиќ!?

Откако пропадна можноста да се пресели во Милвоки Бакс, медиумите во САД сега тврдат дека српскиот репрезентативец е пред трејд во сосема друга екипа. Неофицијално, српскиот ас ќе потпише четиригодишен договор во висина од 72 милиона долари, односно по 18 по сезона.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.