Блокотехна со пеколен финиш се враќаше од негатива и изненадување против Кожув

Блокотехна доби уште едно градско дерби против Кожув, овој пат официјално на гостински терен во салата „26-април“ во Гевгелија.

Ова беше последен меч од 8. коло во Суперлигата, Кожув имаше добра игра и резултат пред последното четвртина за да направи изненадување, но сепак гостите од „Негорски бањи“ не дозволијуа изненадување.

Резултатот на полувреме беше 47:37, предност за Кожув, избраниците на Илиевски се разбудија во третиот дел каде одиграа егал (23:23), додека во последните 10 минути одработија шампионски и на Кожув му дозволија само 14 поени (14:33), каде буквално беше и одработена победата (84:93).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

МЗТ Скопје по тренерот Кочов, објави уште едно важно останување во тимот

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон