Блесна Робев, МЗТ го победи фаворитот

Дамјан Робев го одигра можеби најдобриот натпревар во својата професионална кариера и тоа во својот прв настап во АБА 2 лигата.

Поранешниот младински репрезентативец постигна 30 поени, а МЗТ Скопје го победи фаворизираниот Младост на стартот од регионалното натпреварување, односно од „балонот“ што се одржува во Златибор.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.