Бизарно: Откриена причината за очајната игра на Санчез против ПСЖ

Екипата на Манчестер Јунајтед се наоаѓа пред елиминација од Лигата на шампионите сооглед на тоа што во првиот 1/8 финален мече загуби на домашен терен од тимот на ПСЖ со резултат од 2-0.

На споменатиот меч, домашниот тренер Солскјер се соочи со проблеми откако во првиот дел остана без Лингард и Марсијал поради повреда, па мораа да бидат заменети. Па така покрај поразот, тој претрпе и двојна загуба во пресрет на најтешкиот дел од сезоната.

Во игра мораше да влезе Санчез, но тој го шокирал Оле кога му кажал дека за време на загревањето се повредил откако се удрил во помошникот на главниот судја,, Фабиано Прети.

Чилеанецот кажал дека има болки над коленото, но мораше да влезе во игра сооглед на тоа што изборот беше краток. Па Алексис буквално иако играше, како да го немаше на теренот.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар