Без Вајли, Димитријевиќ и Стајиќ во квалификациите

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ го скрати списокот на кошаркари кои ќе учествуваат на подготовките за квалификациските дуели против Шпанија и Украина.

Во конкуренција сега се 14 кошаркари, меѓу кои двајца (Теодор Симиќ и Рубин Стефанов) од младинските селекции.

Целиот текст и списокот на Бајиќ погледнете ги на следниот ЛИНК.