Бекер за практиката на Ѓоковиќ која го излудувала додека му бил тренер

Сезоната во тенисот штотуку финишира а Новак Ѓоковиќ е прв на АТП листата.

Најдобриот српски тренер беше далеку од врвот пред неколку месеци, но со освојувањето на неколку важни турнири, тој успеа да дојде до врвот каде беше Надал извесен период.

Сега е време за одмор, а Борис Бекер прокоментира што го нервирало најмногу кај Новак Ѓоковиќ додека траеше нивната соработка во златното време.

Тапкањето на топката од земја ме излудуваше, тоа уште кога му бев тренер, но и сега е таков случајот, тој и сега го практикува тоа. Верувајте, тоа е ритам, тоа е нешто што се прави на начин на кој се собира фокусот“, објаснува Германецот.

Тој во стручниот штаб на Ѓоковиќ беше од 2014 до 2016 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП

Јубилеј за Федекс: На денешен ден пред 15 години почна неговиот поход во „белиот спорт“