Бејл се враќа во Премиер лигата ?

Играчот на европскиот првак Реал Мадрид, Герет Бејл најверојатно ќе го напушти „кралскиот клуб“ и ќе се врати во екипа од Премиер лигата.

Велшанецот и претходните години беше цел на Манчестер Јунајтед, од каде има и сега најголема заинтересираност за ангажман.
Бејл ќе разговара со тренерот Жулиен Лопетеги и потоа ќе видиме и ќе донесе одлука, изјави менаџерот на Бејл, Џонатан Барнет.

Договорот на играчот е до 2022 година, но местото во екипата на Реал Мадрид ќе треба да го бара во конкуренција со шпанските репрезентативци Иско и Марко Асенсио.

Бејл во Реал Мадрид пристигна од лондонски Тотенхем и одигра 189 натпревари со постигнати 88 голови, а секако за паметење се последните два од финалето од ЛШ во Киев против Ливерпул.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума