Барселона почна да му набива комплекси на Реал

Во екот на најголемата резултатска криза оваа сезона, Барселона собра сили и повторно го „преслуша“ својот најголем ривал и тоа на негов терен.

Во третото Ел Класико оваа сезона, прво во рамките на АЦБ лигата, Барса славеше за да остане во игра за првата позиција на табелата по основниот дел од сезоната.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.