Барселона може и без најдобриот, а Меси ја честиташе победа

Популарното „Ел Класико“ вчера се одигра во комплетна доминација на барселона која со 5:1 го победи Реал Мадрид. Воедно ова беше првото „Ел Калсико“ во последните години без Меси и Роналдо. Најдобриот играч на Барселона Меси поради повреда добиена пред една недела против Севиља не беше во составот, но тоа не им беше пречка на неговиот колеги да ја наполнат мрежата на Куртоа.

Посебен белег стави Луис Суарез со хет-трикот.

Меси кој дуелот го следеше од трибините на социјалната мрежа Инстаграм упати пофалби за соиграчите и трите освоени бодови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!