Барса се откажа од Калатес

За разлика од Најџел Хејс Дејвис, Брендон Дејвис и Донте Ексам кои сами одлучија да ја прекинат соработката со Барселона, каталонскиот клуб ќе го отпушти грчкиот репрезентативец Ник Калатес.

Тој има договор на уште една година, но раководството на Барса веќе му соопштило дека не влегува во плановите на Шарунас Јасикевичиус за новата сезона.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.