Барса го врати ударот – донесе играч од Реал

Како што беше најавено претходните недели, Барселона успеа да се договори со досегашниот играч на Реал Мадрид кој по пауза од две години се враќа во Каталонија.

Од јануари 2018 до јуни 2019 година, кога беше избран за МВП на шпанското првенство, аргентинскиот репрезентативец му беше соиграч на Ненад Димитријевиќ во Хувентут по што се пресели во престолнината.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.