Барса детронизирана, Реал е нов шампион на Шпанија

По пауза од три години, Реал ја освои шампионската титула во домашното првенство откако во финалната серија беше подобар од Барселона со 3-1.

Четвртиот меч беше одигран вечерва, а му припадна на мадридскиот тим, за 36. трофеј во клупската историја.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.