Балак им даде трансфер совет на Баерн: Со овој тренер во иднина, клубот ќе биде гламурозен!

Поранешниот играч за врска од редовите на Баерн Минхен, Михаел Балак, смета дека евентуалното доаѓање на португалскиот стретег Мурињо во Баварија, ќе го вивне клубот кон еден друг елитен правец.

По очајниот старт на сезоната во Бундеслигата, каде Дортмунд беше на врвот, тоа се промени пред една недела, кога Баерн ја победи Борусија во Ел Класикер и ги сврте нештата кон своја полза.

Но Балак смета дека доколку клубот го донесе Мурињо ова лето, тоа ќе биде добар потег за Баерн Минхен.

Нико Ковач е моментално тренер и тоа мора да се почитува. Си ја работи својата работа, но во иднина, евентуално ангажирање на Мурињо, ќе придонесе Баерн Минхен да тргне кон еден гламурозен правец, но и цела Бундеслига“, тврди Балак.

Мурињо е моментално слободен стратег, а пред извесен период најави дека наскоро се враќа на својата професија и дека тоа може да биде клуб кој никој не го очекува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар