БАЈИЌ: Со кој тим и да дојде, Шпанија е фаворит, но ние мора да веруваме во себе

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ е свесен за тешката задача што ја има во квалификациите за Светското првенство, но и деа самото учество во нив е голем успех.

Судбината сакаше прв противник да ни биде актуелниот светски шампион кој во Скопје ќе допатува со „трет“ тим, но и таков ја има фаворитската улога. Тоа го потенцира и селекторот кој очекува максимална борба од неговите кошаркари.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.