БАЈИЌ: Играчите добро знаат што значи да се игра за Македонија

Селекторот на македонската репрезентација Драган Бајиќ се обидува да го тргне притисокот од кошаркарите пред почетокот на квалификациите за Светското првенство и дуелот против Шпанија на домашен терен.

Противникот не доаѓа со најсилниот состав бидејќи главните играчи настапуваат во НБА и Евролигата, но и оние што ќе играат се доволни квалитетни за да ја имаат фаворитската улога.

За Македонија ова ќе биде прв натпревар во квалификации за Светско првенство и Бајиќ очекува максимално залагање од сите.

Целиот текст и изјавата на Бајиќ прочитајте ги на следниот ЛИНК.