Бадел со пораз се прости од скопската публика

Лидерот на табелата во македонското првенство не успеа да дојде до втората победа во Суперлигата од ВАБА.

Во последниот натпревар на домашен терен, Бадел загуби од Орлови.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.