Бадел е во ВАБА елитата!

Македонскиот вицешампион Бадел обезбеди пласман во ВАБА Суперлигата, по четвртиот триумф во првата фаза од ова натпреварување.

Во клучниот дуел, скопскиот тим го победи Партизан и како четвртопласиран оди во главниот дел кој носи уште осум натпревари со силни екипи.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.