Бадел брка историски успех во ВАБА лигата

Најтрофејниот македонски женски кошаркарски клуб е на пат на нов историски подвиг, откако оваа сезона веќе постигна неколку одлични резултати.

Бадел веќе има две победи на гостински терен и сега е на добар пат да освои едно од првите четири места во својата група во ВАБА лигата кои носат во Суперлигата во ова натпреварување.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.