Бабунски: Шансите и натаму се присутни

Фудбалерите на Вардар првиот дуел од првото коло од квалификациите од Лига Европа попладнево беа поразени од ерменски Пјуник. „Црвено-црните“ загубија со 1:0, а стрелец на голот беше Мохамед Конате во 28.минута.

По дуелот тренерот на Вардар Бобан Бабунски изјави:
Честитки за победата на Пјуник. Очекувавме дека ќе биде тешко и така се покажа. Но, ова е само прв дел од двомечот. Се надевам дека во Скопје ќе се покажеме во многу подобро светло. Шансите се присутни и нема да се предадеме, ќе се подготвиме и за реваншот. Посакувам резултат, кој ќе не однесе во следната рунда.

Реванш натпреварот се игра на 19.јули (четврток) во 19 часот на „Националната Арена Филип Втори“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ и Ракитиќ заминуваат во пензија, но Хрватска ќе има страшен тим и на СП во Катар!

Се распаѓа шампионскиот тим на Реал: По Зидан и Роналдо си одат уште две големи ѕвезди!

Изненадување од „Олд Трафорд“: Мурињо понудил 180 милиони за двајца, ова е знак дека Погба си оди!?

Вести од Ливерпул: Денеска пристигнува големата ѕвезда, но следува разочарување за навивачите

Фудбалот е чуден: Никогаш не ни настапил за својата земја, но од Русија се врати со златен медал!?

Драмата заврши среќно: Шкотскиот навивач е пронајден

Не можеше полошо: Наинголан се повреди!

(ФОТО) Навивачите се кренаа на востание: Јунајтед никогаш немал погрд дрес

Тетовци ќе бркаат „шерифи“: Шкендија го дозна следниот противник во ЛШ